Prezenty bożonarodzeniowe dla klientów i pracowników Święty Mikołaj w firmie

0
999
Prezenty bożonarodzeniowe dla klientów i pracowników
Prezenty bożonarodzeniowe dla klientów i pracowników

Grudzień w prawie każdej firmie to nie tylko moment na podsumowania bieżącego roku. To także intensywny czas spotkań świątecznych z klientami i wewnętrznych „choinek”. Dobrym zwyczajem są wówczas okazjonalne prezenty. Czym się kierować przy ich wyborze?

Kwestię prezentów warto zacząć od podziału na te dla ważnych klientów oraz wewnątrz firmowe. Podarunki biznesowe wpływają na postrzeganie firmy i budowanie relacji. Firmowa wigilia to natomiast znakomita okazja do zacieśnienia wewnętrznych więzi i pokazania pracownikom jak są ważni w firmie. Upominek w biznesie to rzecz ważna, ale i wbrew pozorom trudna. Powinien być starannie przemyślany. Szablonowe podejście do tego tematu nie jest najlepszą metodą.

Mikołaj nadąża za trendami

Prezenty, którymi obdarowujemy naszym kontrahentów wpływają na pozytywne postrzeganie firmy i budują dobre relacje. Nawet drobiazg zacieśni więzy biznesowe, szczególnie jeśli trafimy w gusta klienta. Pamiętajmy o tym, że podarunki nie powinny być zbyt drogie, gdyż mogą wywołać nieprzyjemne wrażenie i psychiczny przymus zwrócenia przysługi. https://visomedia.pl/pozycjonowanie-poznan/

Klasyką są tu niewątpliwie spożywcze kosze prezentowe i elegancko zapakowane zestawy z piórem. Są to podarunki z gatunku „bezpiecznych”. Ofiarowując taki upominek, z pewnością nie narazimy się na gafę lub niezręczność – co najwyżej nudę. Warto zadać sobie pytanie czy chcemy powiększyć kolekcję eleganckich pudełek w szufladzie partnera biznesowego czy może zaskoczyć go czymś nowym i oryginalnym, ale i przydatnym. Może to być np. voucher do korzystania aplikacji przydatnej w prowadzeniu biznesu. Niezależnie od profilu firmy każda ma do czynienia z fakturami i w mniejszym lub większym zakresie dokumentacją (wewnętrzną i zewnętrzną). Dlaczego więc nie pokazać, że jesteśmy na czasie i nadążamy za trendami technologicznymi. A takim jest niewątpliwie przenoszenie obsługi dokumentów do „chmury”. Daje ona bezpieczeństwo przechowywania danych (RODO) oraz skuteczność w szybkim obrocie dokumentacją i fakturami. Takich rozwiązań na naszym rynku jest oczywiście bardzo dużo. Jedną z nich jest rodzima aplikacja EBI24, która gwarantuje to wszystko za rozsądną (35 zł/miesięcznie) cenę. Tego rodzaju prezent, efektownie zapakowany, sprawi dużo radości przedsiębiorcy szukającemu dobrych rozwiązań w prowadzonym przez niego biznesie.

  Onboarding to sposób na przyciągnięcie wartościowych pracowników z Ukrainy

Christmas Party

O ile prezenty dla ważnych kontrahentów nie dziwią, to czy trzeba obdarowywać na święta swoich współpracowników? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie indywidualnie, choć nietrudno się domyślić, że podarunek zacieśnia więzy między pracownikami oraz wywołuje miłe wrażenie o pracodawcy. Klasyką są tu niewątpliwie paczki świąteczne i bony zakupowe. Tradycją grudniową są też spotkania mikołajowe. Gdy firma należy do większych warto zorganizować „choinkę” dla dzieci pracowników. W paczkach dla najmłodszych powinny znaleźć się słodycze i zabawki dostosowane do wieku. Pracownicy zazwyczaj spotykają się na firmowym Christmas Party. To znakomity czas, aby podczas wieczornej kolacji złożyć sobie świąteczne życzenia, a także miło spędzić czas w przedświątecznej atmosferze. Miłym gestem ze strony pracodawcy jest wówczas wręczenie bonów zakupowych lub informacja o premii świątecznej.

Czarna lista

Tak jak w zaciszu domowej choinki powinno unikać się sztampowych podarunków typu świąteczne skarpetki czy perfumy o nietrafionym zapachu, tak i firmy powinny nie realizować pewnych pomysłów. Bony i vouchery są dobrym rozwiązaniem. Jeśli tylko pracodawca nie bawi się w złośliwego Grincha, który oficjalnie mówi, że nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia… Bo co ma zrobić pracownik, który jak pewna Amerykanka dostała od swojego pracodawcy bon do sklepu odzieżowego na 30USD. Nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby nie fakt, że nawet podczas wyprzedaży w tej placówce nie było nic do kupienia w tej cenie. Bonus w formie świątecznej premii też wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Przede wszystkim dla pracownika. Pewien amerykański pracodawca jednak podszedł do tego pomysłu w dość specyficzny pomysł. Premie rozdał, ale okazało się, że będą one odliczone od kolejnej wypłaty…

System EBI24 to prosty, intuicyjny i bezpieczny w obsłudze system wspomagający prowadzenie biura i obieg wszystkich rodzajów dokumentów – pozwala zamienić́ dokumentacje papierową na elektroniczną. System EBI24 umożliwiają również łatwe zarządzanie dokumentami w relacjach firma-firma, ale również wewnątrz przedsiębiorstwa. EBI24 pozwala na elektroniczne tworzenie różnego rodzaju dokumentów w tym faktur, przechowywanie i bezpieczną archiwizację a także zdalny podpis elektroniczny oraz obsługę JPK. EBI24 poza obsługą faktur, umów i innych typów dokumentów, w tym kasowych, magazynowych, daje możliwość tworzenia własnych szablonów dokumentów lub korzystania, z tych które już są dostępne w systemie oraz generowania raportów. Dzięki ewidencjonowaniu łańcucha zdarzeń – system pozwala na sprawdzenie statusu dokumentów, w tym czy dokument został odebrany, podpisany (oraz weryfikację integralności danych), zapłacony. Dostęp do usług możliwy jest przez sieci, 24/7. Zaletą systemu stworzonego w oparciu o rozwiązania chmurowe, w modelu SAAS jest jego wszechstronność, przy jednoczesnej możliwości konfiguracji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Ogromną zaletą programu jest również kompatybilność z innymi popularnymi programami finansowo – księgowymi oraz fakt, że spełnia on wszystkie wymagania prawne, również te nadchodzące. EBI24 pozwala także na tworzenie interakcji z własnymi rozwiązaniami, jak również przystosowanie poszczególnych funkcji do indywidualnych potrzeb. Wszystkie te elementy sprawiają, że EBI 24 to rewelacyjne narzędzie dla osób, którym zależy na porządku w dokumentach, a także na łatwej ich wymianie między przedsiębiorstwami i pełnej kontroli z dowolnego miejsca w dowolnym czasie (www.ebi24.pl).

  Pożyczka długoterminowa, na co uważać?