Jak prowadzić lokal przyjazny klientom?

0
429

Prowadzenie lokalu gastronomicznego nie jest łatwe. To ciężka praca i nieustanna sztuka doskonalenia. Aby lokal przyciągał klientów, dania muszą być smaczne, świeże i zdrowe, a obsługa nienaganna. Oprócz walorów smakowych, wizualnych i dobrego savoir-vivre istnieje jeszcze szereg innych kwestii, obok których nie wolno przejść obojętnie. Jeśli nie wystarczy już tylko dobrze gotować, to  na co należy zwrócić uwagę?

  1. Promocje

Mały drink, ciekawy deser lub tzw. czekadełko – klienci lubią dostawać gratisy. Wpływa to na pozytywny wizerunek restauracji, która dba o swoich klientów. Wyjątkowe traktowanie i gościnność sprawiają, że chętnie i systematycznie odwiedzamy dany lokal oraz polecamy go innym.

  1. Atrakcyjna strona internetowa

Żyjemy w czasach, w których bez strony internetowej wiele firm i lokali gastronomicznych praktycznie nie istnieje. Bycie obecnym w Internecie oraz w mediach społecznościowych nabrało szczególnego znaczenia w czasach pandemii, kiedy to zamknięci w domach nie mogliśmy stołować się na mieście. Strona internetowa powinna być czytelna i prosta w nawigacji. Podstawowe informacje na temat restauracji, czyli adres, numer telefonu, godziny otwarcia, menu – to wszystko musi być łatwo dostępne, aby klient zbyt długo nie szukał w zakładkach. Polityka, w oparciu o jaką prowadzona jest restauracja np. sezonowość dań, lokalne produkty, ekologiczne opakowania – takie informacje są bardzo cenne i wpływają na konkurencyjność lokalu.

  1. Serwowanie posiłków na wynos

Niestety ​​nie wszystkie dania dostosowane są pod dostawę. Z drugiej strony zamawianie jedzenia online jest bardzo popularne, a posiłki na wynos przynoszą znaczące dochody restauracjom czy firmom cateringowym. Warto przemyśleć kwestię dostaw i przygotować menu dostosowane do dostarczania klientom posiłków do domu oraz pracy.

  1. Jednorazowe opakowania do dań na wynos

Wybór odpowiednich pojemników na wynos to najważniejszy element dostawy. Przyrządzając posiłki dla klientów, należy mieć pewność, że dotrą one w całości z zachowaniem walorów smakowych                      i wizualnych. Należy wyeliminować niebezpieczeństwo, że zupa wyleje się z pojemnika, a sałatka wymiesza z resztą obiadu. Aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, warto wybrać takie opakowania, które są sztywne, nie nasiąkają płynami i tłuszczem oraz zapewniają bezpieczeństwo w postaci mocnego zgrzewu. Dostępne na naszym rynku pojemniki i tacki Metro-Catering-System to wysokiej jakości produkty, które zapewniają powodzenie dostaw oraz higieniczne i szczelne pakowanie na wynos.

  1. Logo firmy i nadruki na opakowaniach

Łatwa do wymówienia nazwa restauracji oraz kojarzące się z nią logo sprawią, że lokal zostanie zapamiętany. To samo dotyczy opakowań na wynos. Firmy, które umieszczają swoje logo na produktach i opakowaniach, są szybciej zapamiętywane i łatwiej kojarzone. Jeśli jesteś z branży gastronomicznej i szukasz odpowiedniej firmy, która przygotuje nadruki na torbach, pojemnikach     i opakowaniach, skorzystaj z oferty firmy Metro-Plast.

  1. Uroczyste otwarcie i inne wydarzenia

Głośne otwarcie restauracji to dobry sposób, aby lokal został zauważony. Szum w mediach społecznościowych spowoduje, że zacznie się o nim mówić. Organizacja warsztatów gotowania lub wieczorów kulinarnych również wywoła zaciekawienie i przyciągnie chętnych. Tak naprawdę liczy się inwencja twórcza. Każdy pomysł jest dobry, jeśli tylko wpłynie na pozytywny wizerunek restauracji i przyciągnie klientów.